Czy warto nauczyć się gry na gitarze?

Czy warto nauczyć się gry na gitarze?

Wiele osób sądzi, że gry na instrumencie można nauczyć się jedynie będąc dzieckiem. To oczywiście błędny tok myślenia, ponieważ naukę można rozpocząć w każdym wieku i jest ona równie efektywna! Dziś zastanowimy się, czy i dlaczego warto nauczyć się gry na gitarze. To bez wątpienia wspaniały instrument, którego historia sięga jeszcze czasów starożytnych!

Satysfakcja

Jednym z powodów, dla którego warto podjąć się nauki gry na gitarze, jest po prostu czysta satysfakcja. Umiejętność gry na tym instrumencie to ogromny atut, który chętnie wykorzystywany jest przez znajomych czy przyjaciół muzyka. Gitara kojarzy się z ogniskiem i śpiewaniem piosenek, dlatego każda osoba, która opanowała ten instrument, zawsze jest rozchwytywana na tego typu imprezach. Podobnie wygląda sytuacja na różnego rodzaju uroczystościach rodzinnych, jak np. Święta Bożego Narodzenia. To doskonała okazja, aby wspólnie grać i śpiewać kolędy! Nuty lub akordy bez problemu znajdziesz w Internecie, a teksty najpopularniejszych kolęd z pewnością znają wszyscy.

Możliwość gry w zespole

Kolejną zaletą umiejętności gry na  gitarze jest możliwość rozwijania tej pasji i dzielenia jej z innymi muzykami. Gdy opanujesz już grę do takiego stopnia, że bez problemu rozróżnisz poszczególne akordy, skale i tonacje, możesz śmiało zacząć szukać kompanów do zespołu. Wówczas możecie postarać się o pierwsze występy, które często są również odpłatne! Na początku trzeba oczywiście nastawić się na granie pro bono, ponieważ konieczne będzie wyrobienie zespołowi renomy i popularności. Z czasem jednak z pewnością zaczną pojawiać się różnego rodzaju propozycje, a może nawet zrobicie prawdziwą karierę? Nigdy nic nie wiadomo, dlatego zdecydowanie warto spróbować swoich sił w kapeli! Warto dodać, że granie w zespole to również wspaniała przygoda i wspomnienia na całe życie.

Zarobek komercyjny

Ostatnim atutem gry na gitarze, który chcielibyśmy dziś zaprezentować, jest możliwość generowania zysków z komercyjnej gry na tym instrumencie. Mamy tu na myśli przede wszystkim grywanie w restauracjach, które płacą naprawdę atrakcyjne pieniądze w zamian za umilenie czasu swoich gości. Kolejnym pomysłem jest nagrywanie swoich utworów i próba ich sprzedaży. Takie nagrania kupują zarówno inni artyści, jak i różnego rodzaju lokale usługowe, np. fryzjerzy czy salony samochodowe. Jest to jednak muzyka bez praw autorskich, na której możesz zarobić tylko raz. Jeśli natomiast twoja kompozycja znajdzie się na płycie znanego zespołu, możesz liczyć na dożywotnie tantiemy.